OGŁOSZENIA - IV Niedziela Adwentu -20. 12. 2020

 

1. Kończy się czas Adwentu. Ufamy, że większość parafian skorzystała z czasu łaski 

i dzięki sakramentowi pokuty przygotowała swe serce na spotkanie Panem. Można jeszcze to uczynić od poniedziałku do środy włącznie przed i po Mszy św. porannej i wieczornej. Czwartek jest dniem wigilijnym, wieczorem zasiądziemy do świątecznej wieczerzy. Zachęcamy do radosnego przeżycia wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia w gronie rodzinnym. Zachowajmy  zwyczaj spożywania wigilii bez potraw mięsnych oraz bez alkoholu. Uwaga! Tego dnia Msza św. rano o godz. 7.00. Wieczorem Mszy św. o 18.00 nie będzie. Zapraszamy na Pasterkę o godz. 22.00 lub o północy. Msza św. o północy będzie transmitowania przez Radio I, będzie też wizja z naszego kościoła. Adres na stronie Radia I. W ubiegłym roku zachęcaliśmy, aby nie rezygnować zbyt łatwo ze Mszy św. o północy w parafialnym kościele. Niestety nie możemy tego zrobić w tym roku, ze względu na obowiązujące ograniczenia  ilości osób w kościele. Jak co roku, ofiary na tacę podczas Pasterki przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia.

2. W pierwszy dzień świat Bożego Narodzenia Msze św. o godz. 9.00, 11.00, 12.30. Uwaga! Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00! W drugi Dzień Świąt Msze św. będą odprawione według porządku niedzielnego. Tego dnia  oddajemy cześć  św. Szczepanowi, diakonowi i pierwszemu męczennikowi. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

3. W przyszłą niedzielę Święto Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. W tym roku opuszcza się Święto Św. Jana Ewangelisty. Zachęcamy małżonków obchodzących jubileusze małżeńskie do zapisywania  się  w zakrystii, bądź w kancelarii parafialnej na wspólne świętowanie tych rocznic, które odbędzie się za tydzień w Święto Świętej na Mszy św. o godz. 10.00. (Uwaga o 10, a nie o 9, jak w ubiegłym roku!).

4. Kolęda – wizyta duszpasterska w formie takiej, jaka była do tej pory, nie będzie możliwa ze względu na stan epidemii koronawirusa. Księża nie będą odwiedzali wiernych w ich mieszkaniach. Zapraszamy do naszego kościoła w wyznaczonym dniu, wg kolędowego grafiku, zaczynając od 4 stycznia, na godzinę 18.30. Porządek zostanie podany w następną niedzielę. Będzie też dostępny na stronie parafialnej i w gablocie przed kościołem. Zostanie odprawiona Msza św. za Parafian, poświęcona zostanie kreda i woda, którą każdy przyniesie do kościoła, by pokropić nią potem swoje mieszkanie i odmówić przygotowane modlitwy.

5. Przedświąteczne sprzątanie kościoła 22 grudnia, we wtorek, po Mszy św. porannej. Zapraszamy parafian z ulic: Lazurowa, Czerwonego Kapturka, Wybickiego i członków wspólnot: Przyjaciele Oblubieńca i Żywa Droga Krzyżowa.