XXXIV Niedziela Zwykła – 22.11.2020

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1.  Od następnej niedzieli rozpoczyna się Adwent. Jest to bogaty w symbolikę, czterotygodniowy okres przygotowania do Bożego Narodzenia oraz wzmożonego oczekiwania na koniec czasów i ostateczne przyjście Jezusa Chrystusa.  Jest podobny do całego ludzkiego życia, które jest oczekiwaniem na pełne spotkanie z Bogiem.

2.  Dziś po Mszy Św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania 
do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3.  Dzisiaj w dniu Św. Cecylii, Patronki chórów i muzyki kościelnej, składamy najlepsze życzenia naszemu organiście Karolowi i chórowi oraz scholi dziecięcej 
i młodzieżowej. Polecamy ich w naszych modlitwach.

4.     Wzorem lat poprzednich, Caritas naszej Archidiecezji przekazał do naszej parafii świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom z najuboższych rodzin. Do dyspozycji są świece: małe w cenie 8 zł i duże w cenie 15 zł. Taką świecę można postawić na stole wigilijnym we własnej rodzinie.

5.     Postępują prace przy realizacji projektu ogrzewania kościoła i domu parafialnego. Obecnie jesteśmy na etapie wymiany dachu i ocieplenia ścian kościoła. „Bóg zapłać!” wszystkim ofiarodawcom, którzy włączają się w nasze prace modlitwą i swoimi ofiarami. 

6.     Sprzątanie kościoła 28 listopada,  w sobotę, po Mszy św. porannej. Zapraszamy mieszkańców następujących ulic: Hubala, Feliksa Selmanowicza, Staffa i wspólnoty: Domowy Kościół, Matki w Modlitwie, Koła Żywego Różańca, Rycerstwo Niepokalanej.  Wygląd kościoła niech będzie naszą wspólną troską.