XXV Niedziela Zwykła - 20.09.2020

1. Obecna niedziela dopełnia 40-godzinne Nabożeństwo, które odbyło się w naszej parafii przed tygodniem. Zabrakło wówczas nie tylko księży, którzy pochorowali się na zatrucie pokarmowe, ale także ważnego elementu – błogosławieństwa relikwiami świętego Jana Pawła II. Dopełniamy to w obecną niedzielnej Mszy św. i życzymy, aby nasz Wielki, a zarazem tak bliski sercu Rodak, błogosławił naszym rodzinom i naszej parafii. Polecajmy szczególnie sprawę dalszych prac przy termomodernizacji, bo w tym tygodniu mają wreszcie się rozpocząć. Informacje szczegółowe podawane są na stronie internetowej parafii. Dziękuję ks. Marcinowi Rydzewskiemu, dzisiejszemu kaznodziei, za pomoc w pozyskaniu relikwii krwi Świętego oraz głoszenie Słowa Bożego.

2. W imieniu własnym, jak też księży i organisty serdecznie dziękuję za wsparcie w trudnych dniach choroby w tym tygodniu. Parafia jest jednak jedną wielką rodziną. Było wiele modlitwy, zainteresowania i rozmaitych form wsparcia. Dzięki temu znowu możemy być z Wami i posługiwać.

3. W tym tygodniu obchodzimy:

   21.09 (pn) – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

       23.09 (śr) -  Wspomnienie św. Pio z Pietralciny, Prezbitera 

  4. W piątek najbliższy, po Mszy św. o godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Będziemy modlić się, aby parafianie wytrwali w postanowieniach z 40-to godzinnego nabożeństwa, o błogosławieństwo Boże dla młodzieży oraz kadry dydaktycznej rozpoczynającej nowy rok akademicki, o ustanie pandemii koronowirusa i spokój w Ojczyźnie i na świeci.  Na Mszę św. i wspólną modlitwę zaprasza Rycerstwo Niepokalanej.

  5. Wszystkich chętnych chłopaków, którzy chcą służyć przy ołtarzu w naszej parafii, zapraszamy do wspólnoty ministrantów, zapisy przyjmuje ks. Paweł. 

  6. Ruch Światło-Życie czyli Oaza naszej parafii, zaprasza wszystkich młodych i chętnych na spotkania wspólnoty, które odbywają się regularnie w każdy piątek po Mszy Św. wieczornej.

  7. W Niedzielę,  27 września po Mszy o godz. 9, w kościele, odbędzie się pierwsze krótkie spotkanie lektorów naszej parafii. Na to spotkanie zapraszamy również wszystkich, którzy pragną zostać lektorem. Bliższe informacje udziela Ks. Paweł.

  8. Święcenie tornistrów w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.

  9. Caritas organizuje akcję „Torba Samarytanka”. Wiemy, że spotkała się
  ona z pozytywnym odbiorem u wielu parafian, którzy chcą pomóc osobiście i konkretnie. Można odebrać papierową przygotowaną przez Caritas wychodząc ze świątyni.  Należy ją zwrócić wypełnioną artykułami spożywczymi o długim terminie przydatności – najpóźniej do 15 października, do Parafii lub bezpośrednio do Centrum Pomocy Samarytanin (ul. Kolejowa 26A, Białystok).