XXIV Niedziela Zwykła - 13.09.2020

1. Dzisiaj  rozpoczynamy 40-godzinne Nabożeństwo w naszej parafii. Będzie ono kontynuowane w poniedziałek i wtorek. Msze św. będą w godzinach 7, 9 i 18. W poniedziałek i wtorek będzie okazja do spowiedzi (przybędą kapłani z sąsiednich parafii). Tegoroczne Nabożeństwo ma szczególny charakter. Nasza parafia pragnie oddać hołd świętemu Janowi Pawłowi w 100-tną rocznicę jego urodzin poprzez uczczenie  jego relikwii w postaci krwi. Udało nam się je sprowadzić i w tych dniach kapłani błogosławią jego relikwiami na zakończenie każdej Mszy św. Można też wychodząc z kościoła wziąć obrazek świętego ze specjalną modlitwą. Nabożeństwo prowadzi, misjonarz pracujący w Peru. Ofiarami naszymi na tacę wspomagamy jego posługę. Oddajmy hołd w tych dniach Jezusowi ukrytemu w Eucharystii i wypraszajmy łaski przez wstawiennictwo naszego Wielkiego Świętego.  Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich parafian o właściwe zorganizowanie swoich zajęć tak, aby znaleźć czas na przybycie do kościoła w tych dniach.

2. W tym tygodniu obchodzimy:

14.09 (pn) – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

15.09 (wt) – Wspomnienie NMP Bolesnej

16.09 (śr) – Wspomnienie św. Korneliusza Papieża i Cypriana Biskupa, Męczenników.

18.09 (pt) – Święto Św. Stanisława Kostki, Zakonnika, Patrona Polski.

3. Przed rokiem zorganizowana została w naszej parafii Uroczysta Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wspominając tamto wydarzenie, zapraszamy dziś do modlitwy po Mszy św. o godz. 12.30. Prowadzić je będzie  Wspólnota dla Intronizacji Serca Pana Jezusa. 

4. Spotkanie modlitewno-formacyjne zelatorek i zelatorów Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej oraz odpowiedzialnych za inne grupy różańcowe odbędzie się w sobotę, 19 września 2020 roku. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00 w Katedrze białostockiej. 

Natomiast pielgrzymka Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej do Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku odbędzie się w sobotę, 3 października br.  W tym roku dojazd do Różanegostoku będzie indywidualny, a nie jak zwykle w formie zorganizowanej.  Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00, a zakończy się Mszą św. o godz. 12.00.

5. Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku prezentuje wystawę o Słudze Bożym Kard. Stefanie Wyszyńskim, Prymasie Tysiąclecia, pt. "DZIECI MOJE UMIŁOWANE". Ukazuje ona życie Prymasa od dzieciństwa aż do zakończenia posługi duszpasterskiej.  Wystawa znajduje się na zapleczu Ołtarza Papieskiego przy dolnym kościele (Pl. bł. Michała Sopoćki 1).

6. Decyzją Papieża Franciszka w obecną niedzielę wyznaczona jest  zbiórka ofiar do puszek na utrzymanie Grobu Pańskiego. Ofiary można składać wychodząc z kościoła.