OGŁOSZENIA - XX Niedziela Zwykła -  16.08.2020

1. W tym tygodniu obchodzimy:

17.08. (pn) – Wspomnienie św. Jacka, prezbitera

    20.08. (czw) – Wspomnienie św. Bernarda, Opata, Doktora Kościoła

    21.08. (pt) – Wspomnienie św. Piusa X, Papieża

    22.08. (sb) – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej

2. Przypominamy, że  w dniu dzisiejszym, odbędą się uroczystości religijno-patriotyczne upamiętniające mieszkańców naszego miasta pomordowanych w wojnie polsko-bolszewickiej:  o godz. 18.00 - Msza Święta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego 
w intencji poległych oraz za mieszkańców Białegostoku, Modlitwa i śpiew pieśni patriotycznych przy Krzyżu-Pomniku znajdującym się przy ul. Gen. Maczka odbędzie się tego samego wieczoru o godz. 20.00. Zapraszamy naszych Parafian do udziału 
w tej uroczystości.

3. Studium Teologii w Białymstoku zaprasza osoby zainteresowane nauczaniem religii w szkołach, pogłębieniem wiedzy teologicznej potrzebnej do posługi liderów wspólnot kościelnych, podjęciem doradztwa rodzinnego w parafialnych poradniach oraz mężczyzn delegowanych do pełnienia funkcji nadzwyczajnego szafarza Komunii św. na: 
-  6 - letnie niestacjonarne studia magisterskie teologiczno – katechetyczne 
-  2 – letnie niestacjonarne podyplomowe studia katechetyczne 
-  2 – letnie studium teologii dla świeckich 
- roczne studium życia rodzinnego 
- roczny kurs formacji podstawowej nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. 
Dokumenty należy składać w sekretariacie Studium Teologii w Białymstoku 
przy ul. Warszawskiej 50 do 19 września br. włącznie. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.teologia.archibial.pl

4. Sprzątanie kościoła 22 sierpnia w sobotę po Mszy św. porannej. Zapraszamy mieszkańców następujących ulic: Boruty, Agatki, Jacka, Jutrzenki, Ondraszka, Modra i wspólnoty: Domowy Kościół, Matki w Modlitwie, Koła Żywego Różańca, Rycerstwo Niepokalanej.  Wygląd kościoła niech będzie naszą wspólną troską.