XIX Niedziela Zwykła - 9.08.2020   

 

1. W tym tygodniu przypada:

 • Poniedziałek - święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
 •  Wtorek – wspomnienie św. Klary, dziewicy
 • Piątek - wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, Prezbitera i Męczennika. Jest to dzień naszej modlitewnej pamięci o poległych w obozach i więzieniach. Jest to zarazem uroczystość odpustowa w naszej parafii. Porządek Mszy św. świąteczny (Msze św.: 7, 9 i 18). Kazania odpustowe wygłosi Ks. Dr Andrzej Dębski, Dyrektor Biura Prasowego Kurii Metropolitalnej, Kapelan klubu Sportowego Jagiellonia Białystok, wydawca katolickiego magazynu „Pod Twoją obronę”. 
 • W dniu odpustu Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na różaniec i modlitwy w intencjach dziękczynno-błagalnych 
  do św. Maksymiliana o godz. 17.00. 

 Sobota -  Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy św. niedzielny.  Na Mszy św. o godz. 18 zostanie udzielony sakrament Bierzmowania. W tym dniu zbierane będą ofiary do puszek na Archidiecezjalne Radio I.

  2. Przygotowanie do Bierzmowania absolwentów klas VIII w najbliższy poniedziałek, po Mszy św. o godz. 18. Rekolekcje przygotowujące do tego sakramentu we wtorek i środę. Szczegóły na spotkaniu poniedziałkowym. Sakrament Bierzmowania zostanie udzielony w najbliższą sobotę na Mszy św. wieczornej.

  3.  Ksiądz Biskup Romuald Kamiński poinformował, że z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą, Diecezja Warszawsko-Praska podjęła nowennę na wzór tej, która była odprawiana w Stolicy w sierpniu 1920 r. W jej programie przewidziana została adoracja Najświętszego Sakramentu w nocy z 14 na 15 sierpnia br. - w intencjach Ojczyzny.  Biskup zwrócił się również z propozycją, aby nocne czuwanie modlitewne z Adoracją Najświętszego Sakramentu odbyło się we wszystkich diecezjach Kościoła w Polsce. W związku z tym Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki gorąco zachęca, aby w parafiach Archidiecezji Białostockiej podjąć taką modlitwę, organizując ją w sposób jaki Ksiądz Proboszcz uzna za stosowne. 

  W naszej parafii mamy szczególne miejsce – kaplicę Adoracji NS. Będzie ona otwarta przez całą noc z 14 na 15 sierpnia. Zachęcamy do modlitwy osobistej w nocy. Nasza Ojczyzna potrzebuje wielkiego modlitewnego wsparcia.  

  4. Informacja o modlitwie za pomordowanych mieszkańców Białegostoku: 
  Msza św. w 100-lecia Bitwy Białostockiej oraz sowieckiego mordu na mieszkańcach Białegostoku będzie sprawowana w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w niedzielę 16 sierpnia o godz. 18.00. Modlitwa i śpiew pieśni patriotycznych przy Krzyżu-Pomniku znajdującym się przy ul. Gen. Maczka odbędzie się tego samego wieczoru o godz. 20.00. Zapraszamy wszystkich wiernych, przedstawicieli urzędów, instytucji, służby mundurowe, młodzież i poczty sztandarowe do wspólnej modlitwy za mieszkańców naszego miasta pomordowanych w wojnie polsko-bolszewickiej.