XV Niedziela Zwykła - 12.07.2020

1.  W tym tygodniu obchodzimy:

  - Poniedziałek, 13 lipca, wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników.

  - Środa, 15 lipca, wspomnienie św. Bonawentury, Biskupa i Doktora Kościoła;

  - W czwartek, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Właśnie na Górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. Święci, których wydały zakony karmelitańskie, należą do najpopularniejszych. W tym gronie jest Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, a spośród Polaków znany jest Święty Rafał Kalinowski.

  2.  Ogłaszamy zakończenie zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Złożony sprzęt Pozyskane finanse za zużyty sprzęt przeznaczone są na wsparcie  polskich misjonarzy, którzy prowadzą misje w najbiedniejszych krajach świata.

  3.  Ukazał się lipcowo-sierpniowy numer „Dróg Miłosierdzia”, poświęcony w głównej mierze przypadającej w sierpniu setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą. Oprócz tego wydarzenia, zamieszczone są artykuły na temat przekazywania przez Kościół Ewangelii w czasie naznaczonym epidemią koronawirusa. Mamy nadzieję, że pomocą w dobrym przeżyciu urlopów i wakacji będą teksty ukazujące, jak Bóg w tym czasie przemawia w ciszy, podczas odpoczynku oraz przez piękno przyrody. 

   4.  Zachęcamy do udziału w wyborach na prezydenta. Oddany głos niech będzie wyrazem miłości do Ojczyzny.

   Wszystkim udanego tygodnia i dobrego odpoczynku.