XIV Niedziela Zwykła - 05.07.2020

1.  W tym tygodniu obchodzimy:

  - Poniedziałek, 6 lipca, wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;

  - Środa - wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.

  2.  Zachodzą zmiany w naszej parafii. Żegnamy po wakacjach 2 kapłanów: Ks. Marcina Sztroma, który był 3 lata wikariuszem oraz rezydenta, dyrektora Radia I,  Ks. Karola Piniewskiego, który był 2,5 roku.  Już dziś dziękujemy  Bogu za ten czas przeżyty razem. Dziękujemy  za piękną posługę kapłańską i budowanie, na rozmaite sposoby, naszej wspólnoty parafialnej i kapłańskiej. Wypadałoby wiele w tym miejscu wymieniać zasług, ale nie chciejmy umniejszać zasług u Boga.Zapewniamy o pamięci modlitewnej. Niech hojny Pan  wynagradza Wam we wszystkim, błogosławi 
  i szczodrze obdarowuje swoimi łaskami, a ludzka życzliwość towarzyszy 
  w każdym dniu dalszej pracy kapłańskiej. Szczęść Boże!

   3. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się współodpowiedzialni za nasz kościół. „Bóg zapłać” za ofiary składane na termomodernizację kościoła i budynku parafialnego. Jesteśmy na etapie szukania firmy, która dalej poprowadzi realizację projektu.   

   4.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej w najbliższy piątek. 

   5. Sprzątanie kościoła za tydzień w sobotę, po Mszy św. porannej. Zapraszamy mieszkańców ulic: Wysockiego, Jaspisowa, Malachitowa, Topazowa, Skalna oraz członków wspólnot: Przyjaciele Oblubieńca i Żywa Droga Krzyżowa. 

   6. W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8-9 oraz 17-18. 

    Ukazał się lipcowo-sierpniowy numer „Dróg Miłosierdzia”, poświęcony w głównej mierze przypadającej w sierpniu setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą.  Mamy też nadzieję, że pomocą w dobrym przeżyciu urlopów i wakacji będą teksty ukazujące, jak Bóg  w tym czasie przemawia w ciszy, podczas odpoczynku oraz przez piękno przyrody. Pomocą w tym mogą być również rozważania do niedzielnych 
   i świątecznych Ewangelii. Obecny numer miesięcznika ma zwiększoną ilość stron, 
   w niezmienionej cenie 3 złotych.