V Niedziela Zwykła - 09.02.2020

1. W najbliższy wtorek przeżywamy Światowy Dzień Chorego. Dla każdego z nas zdrowie jest ważne.
Troszcząc się o własne zdrowie módlmy się i pomagajmy naszym bliskim chorym. Sakrament Chorych jest jedną z ważnych form pomocy.
W naszym kościele udzielany jest on we wtorek po Mszy św. o godz. 9.00. Oprócz tej Mszy św. będzie sprawowana tego dnia Msza św. godz. 7.0 i 18.00. 

14.02 (pt) – Święto św. Cyryla i Metodego, Patronów Europy

2. Zakończył się czas duszpasterskich odwiedzin u naszych Parafian. W ciągu  kolędy odwiedziliśmy wszystkie domy i mieszkania, do których zostaliśmy zaproszeni. W odwiedzinach brał udział dk. Piotr Dzieżgowski z naszego Seminarium.  Dziękujemy za pomoc. Dziękujemy również Ks. Prałatowi Józefowi Wiśniewskiemu, naszemu rezydentowi, który życzliwie nas wspomagał odprawiając Msze św. wieczorne.  

Wyrażamy szczególną wdzięczność wszystkim Parafianom, którzy przyjęli kapłanów w swoich domach. 
Bóg zapłać za życzliwe słowa oraz troskę o parafię wyrażoną podczas odwiedzin.
Złożone podczas wizyty kolędowej ofiary, często o wiele hojniejsze niż ubiegłym roku, pokryją pierwszą transzę z trzech tegorocznych zobowiązań parafii związanych z termomodernizacją. Za otwarte serca, domy i portfele parafian podczas wizyty duszpasterskiej składamy serdeczne Bóg zapłać!

3. Jak już zapowiadaliśmy,  rozpoczynamy nową formę oddawania czci naszemu Patronowi – O. Maksymilianowi. 14 każdego miesiąca będzie odprawiana Msza św. wotywna oraz specjalne modlitwy o potrzebne łaski za wstawiennictwem O. Kolbego.
Intencje wraz z ofiarą składać można do specjalnej  skrzynki obok lektorium. Przyjdźmy w najbliższy piątek już na 17.30,
aby rozpocząć modlitwy w złożonych intencjach.

4.  Najbliższe spotkanie Wspólnoty Otwartych  Serc w sobotę po Mszy świętej o godz. 18.00. Zapraszamy. 

5. Za tydzień w niedzielę katecheza klas VII i VIII po Mszy św. o godz. 12.30.  
Zapraszamy też rodziców. Katecheza klas III SP w sobotę  15 lutego o godz. 15.00.

6. Taca w przyszłą niedzielę – trzecią niedzielę miesiąca - tradycyjnie - przeznaczona będzie na fundusz budowlano-remontowy naszej parafii,
a dokładnie na koszty niekwalifikowane w projekcie.

7. Nasza parafia ma nową stronę internetową: maksymilian.archibial.pl
Stara strona już nie przekierowuje na nową.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. 

Oto słowa papieża Franciszka z Orędzia specjalnego na Dzień Chorego: „Drodzy chorzy bracia i siostry, wasza choroba stawia was w szczególny sposób pośród owych, “utrudzonych i obciążonych”, którzy przyciągają wzrok i serce Jezusa. Stąd wychodzi światło, które oświeca wasze chwile ciemności 
i nadzieja wobec waszego zniechęcenia. Jezus zaprasza was, abyście przyszli do Niego: «Przyjdźcie». W Nim bowiem niepokoje i pytania, które rodzą się w tej waszej “nocy” ciała i ducha, znajdą siłę do ich pokonania. Tak, Chrystus nie dał nam recept, ale swoją męką, śmiercią i zmartwychwstaniem uwalnia nas od ucisku zła”.