Ogłoszenia  - XXVII Niedziela Zwykła - 03.10.2021

1. W tym tygodniu będziemy obchodzili:

- wspomnienie św. Franciszka z Asyżu w poniedziałek 4 października

- wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej we wtorek 5 października

- wspomnienie NMP Różańcowej w czwartek 7 października, jest to także pierwszy czwartek miesiąca, modlitwy o powołania do służby Bożej w Kościele od godz. 17.00 w kaplicy adoracji NS. Spotkanie formacyjne Wspólnoty Intronizacji Serca Jezusowego  po Mszy św. wieczornej.

2. I Komunia w naszej parafii odbędzie się w przyszłym roku 15 maja, zaś Bierzmowanie we wrześniu. Bliższe informacje zostaną podane w stosownym czasie. Rodzice dzieci, klas III przygotowujące się do I Komunii Św. poza Szkołą Podstawową nr 32, a pochodzące z terenu naszej parafii prosimy, aby zapisać dziecko w kancelarii lub w zakrystii. Przygotowanie zaś młodzieży do Bierzmowania rozpocznie się w Wielkim Poście. 

3. Sprzątanie kościoła w przyszłą sobotę po Mszy św. porannej. Zapraszamy mieszkańców ulic: Kasprzaka Familijna, Skrajna, Ogrodowa i wspólnoty: Przyjaciele Oblubieńca i Żywa Droga Krzyżowa. 

4. Białostocki Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Tato – bądź, prowadź, chroń” wyruszy w niedzielę 10 października o godz. 13.30 sprzed białostockiej Archikatedry. Przed marszem zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodzin o godz. 12.30 w Archikatedrze. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym Marszu wszystkich, którym na sercu leży dobro polskich rodzin, a w sposób szczególny ojców, aby na wzór św. Józefa zawsze odpowiedzialnie i odważnie troszczyli się o powierzonych ich opiece bliskich. W sobotę zaś będzie odmawiany różaniec przed katedrą  w godzin ach 14-17. Zachęcamy do udziału do marszu i wspólnej modlitwy

5. Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza do wzięcia udziału w kampanii charytatywnej „Torba Samarytanka” prowadzonej na rzecz osób ubogich i najbardziej potrzebujących. Prosimy o wzięcie ze stolika przy wejściu specjalnej torby i wypełnienie jej produktami spożywczymi o długim terminie przydatności. Wypełnioną torbę prosimy zwrócić do Parafii do następnej niedzieli.  Za każdy gest dobrej woli składamy serdeczne: Bóg zapłać! 

6. Tegoroczna pielgrzymka Seniorów do Sanktuarium Matki Bożej  Różanostockiej odbędzie się w sobotę 9 października w formie indywidualnej. Msza św. za seniorów w Sanktuarium Różanostockim zostanie odprawiona tego dnia o godz. 10.00. Zapraszamy do uczestnictwa.

7. Klub Inteligencji Katolickiej w Białymstoku zaprasza do uczestnictwa w tegorocznych Dniach Kultury Chrześcijańskiej odbywających się w październiku pt. pod hasłem  „Prymas Wiary, Nadziei i Miłości”. Program dostępny jest na plakatach, folderach i stronach internetowych KIK-u i Archidiecezji. 

http://www.bialystok.kik.opoka...

8. Ukazał się październikowy numer "Dróg Miłosierdzia". Jego głównym tematem jest modlitwa różańcowa. Dołączony jest kalendarz misyjny. Prosimy o wzięcie gazety ze stolika i życzymy dobrej lektury.

9. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na Fundusz Stypendialny – Dzieło Nowego Tysiąclecia. 

10. Zapraszamy na październikowe nabożeństwa różańcowe każdego dnia o godzinie 17.30 w naszym kościele.