Ogłoszenia - XXVI Niedziela Zwykła - 26.09.2021

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Dzień Migrantów i Uchodźców. 

  2. W tym tygodniu obchodzimy: 

  - wspomnienie św. Wincentego a Paulo w poniedziałek 27.09.

  - święto błogosławionego Michała Sopoćki, patrona Białegostoku we wtorek 28.09. Zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 na skrzyżowaniu ulic Wysockiego i Maksymiliana. 

  - Święto św. Archaniołów: Gabriela, Michała i Rafała w środę 29 września.

  - wspomnienie św. Hieronima we czwartek 30.09.

  - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus 1 października. Jest to pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do Serca Pana po Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy na Drogę Krzyżową zaprasza Żywa Droga Krzyżowa. 

  W piątek rozpoczynamy też miesiąc październik poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Modlitwa różańcowa będzie odmawiana codziennie o godz. 17.30.  Różaniec dzieci  od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.

  - w sobotę zapraszamy na Nabożeństwo fatimskie czyli różaniec wynagradzający i rozważanie jednej tajemnicy różańca po Mszy porannej.

  3. Prosimy o wzmożoną modlitwę w intencji prowadzonych prac remontowo-budowlanych w naszej parafii. Mamy zakończyć gro prac w najbliższych miesiącach. Obecnie układana jest posadzka w górnym kościele. Jak wiemy wykańczanie najbardziej wykańcza. 

  4.  Oaza naszej parafii, zaprasza chętnych na spotkania wspólnoty, które odbywają się regularnie w każdy piątek po Mszy Św. wieczornej. Kandydatów do ministrantów przyjmuje ks. Paweł.

  5.  Zachęcamy do udziału w pielgrzymce Burzyn – polskie Medjugorie w dniach 2-3 październik. Szczegóły można uzyskać u Teresy Pul. Numer telefonu można otrzymać w zakrystii (500 199 913).

  6.  Msza Święta z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii zostanie odprawiona w niedzielę, 3 października br. o godz. 11.00 w Kolegiacie św. Antoniego w Sokółce. Mszy Świętej przewodniczyć będzie Arcybiskup Józef Guzdek Metropolita Białostocki. Zapraszamy do uczestnictwa.

  7.  Przypominamy o Pielgrzymce Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej do Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku, która odbędzie się w sobotę, 2 października br. Organizowany jest wyjazd autokarowy, zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.