XXV Niedziela Zwykła - 19.09.2021

1. Pielgrzymka parafialna do kościoła św. Józefa na Pieczurkach dopełniła 40-godzinne Nabożeństwo, które odbyło się w naszej parafii przed tygodniem. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną modlitwę. Polecaliśmy intencje osobiste, jak też całej naszej parafii, modląc się za wstawiennictwem św. Józefa. Zachęcamy do lektury encykliki wydanej przez Ojca św. Franciszka „Patris corde”. Można ją znaleźć na naszej stronie internetowej.

2. W tym tygodniu obchodzimy: 

- w poniedziałek wspomnienie św. Andrzeja Kim Tegon, Pawła Chong Hasang i towarzyszy, męczenników koreańskich 

- we wtorek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty,

- we czwartek wspomnienie św. O. Pio.

3. 107. Światowy Dzień Migranta i Uchodźców, będzie obchodzony w Kościele w następną niedzielę.

4. W piątek najbliższy, po Mszy św. o godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą zaprasza Rycerstwo Niepokalanej. Będziemy modlić się o pokój i bezpieczeństwo w naszej Ojczyźnie i na świecie oraz o błogosławieństwo Boże dla młodzieży i pracowników akademickich rozpoczynających nowy rok pracy.  

5. Spotkanie zelatorów naszej parafii odbędzie się w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 9.

6. Święcenie tornistrów w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.

7. Apostolstwo Trzeźwości Archidiecezji Białostockiej zaprasza na ogólnopolską pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Spotkanie to odbędzie się w Niepokalanowie w sobotę 25 września br. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Szczegółowy program jest dostępny na stronie www.oaza.pl .

8. Procesja z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki, z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry, odbędzie się w poniedziałek 27 września br. o godz. 19.00. Procesję poprzedzi  Msza św. w Sanktuarium o godz. 18.00. 

9. Msza święta w intencji mieszkańców Białegostoku w Dniu Patrona miasta, bł. ks. Michała Sopoćki, będzie sprawowana we wtorek, 28 września br., o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Józef Guzdek Metropolita Białostocki. 

10. Tego dnia o godz. 16.00 na kanale You Tube ArchiBial Media będzie też miała miejsce transmisja z gali wręczenia nagród im. bł. ks. Michała Sopoćki „Michały 2021".

11. Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej do Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku odbędzie się w sobotę, 2 października br.  Rozpoczęcie o godzinie 10.00. Organizowany jest wyjazd autokarem na to spotkanie, prosimy osoby zainteresowane o zgłaszanie się do Krystyny Rynkiewicz (tel. 696 215 836). 

12. Sprzątanie kościoła w przyszłą sobotę po Mszy św. porannej. Prosimy tym razem mieszkańców ulic: Węgierki, Jęczmienna, Cicha i Lelewela. Zapraszamy też uczestników Domowego Kościoła.  

13. Dziś po każdej Mszy św. ofiarą złożoną do puszek możemy wesprzeć Katolicki Uniwersytet Lubelski i Centrum Pastoralno – Katechetyczne w Białymstoku.