XXI Niedziela Zwykła - 22.08.2021

1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu: 

- święto św. Bartłomieja Apostoła we wtorek 24 sierpnia.

- uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej w czwartek 26 sierpnia.

 Msze św. tego dnia o godz. 7, 9 i 18. 

- wspomnienie św. Moniki 27 sierpnia w piątek.

- wspomnienie św. Augustyna 28 sierpnia w sobotę. 

2. W najbliższy piątek zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszą Ojczyznę. Msza św. 
o godz. 18, a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Będziemy się modlić o umocnienie w Narodzie wiary,  zdrowych obyczajów oraz o Boże błogosławieństwo dzieciom, młodzieży i nauczycielom rozpoczynającym nowy rok szkolny. Na modlitwę zaprasza Rycerstwo Niepokalanej. 

3. Studium Teologii w Białymstoku zaprasza osoby zainteresowane nauczaniem religii w szkołach, pogłębieniem wiedzy teologicznej potrzebnej do posługi liderów wspólnot kościelnych oraz podjęciem doradztwa rodzinnego w parafialnych poradniach:
- 6 - letnie niestacjonarne studia magisterskie teologiczno – katechetyczne
- 2 – letnie niestacjonarne podyplomowe studia katechetyczne
- 2 – letnie studium teologii dla świeckich
- 2 - letnie studium życia rodzinnego 
Dokumenty należy składać w sekretariacie Studium Teologii w Białymstoku  przy ul. Warszawskiej 50 do 25 września br. włącznie. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.teologia.archibial.pl

4. 28 sierpnia będziemy pielgrzymować szlakiem bł. Michała Sopoćki. Msza św. w naszym kościele o godz. 18.00, a po niej pielgrzymowanie przez ul. Złotą, gdzie było miejsce zamieszkania ks. Sopoćki, do kościoła NSJ Zapraszamy wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego do wspólnej wędrówki i modlitwy.

5. 37. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę 4 września br. o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Zapraszamy do wyruszenia na wspólny pielgrzymkowy szlak. Zapisy przyjmowane będą w poszczególnych parafiach naszej Archidiecezji (w naszej parafii w kancelarii parafialnej). Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza Święta celebrowana w Krypnie o godz. 18.00 z udziałem grup pielgrzymkowych z całej Archidiecezji. Dla pielgrzymów przybywających tego dnia wcześniej Msze św. będą sprawowane również o godz. 13.00 i 15.00. 

6. Zapraszamy do sprzątania naszego kościoła w przyszłą sobotę po Mszy św. porannej mieszkańców ulic: Królowej Jadwigi, Batorego, Księcia Witolda, Kiejstuta oraz  Koła Żywego Różańca: pw. Św. Filomeny i MB z Guadalupe.