XIX Niedziela Zwykła - 8.08.2021

1. W tym tygodniu przypada: 

  • Poniedziałek - święto św. Teresy Benedyktynki od Krzyża, patronki Europy
  • Wtorek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  • Środa - wspomnienie św. Klary, dziewicy
  • Sobota – dzień uczczenia św. Maksymiliana Marii Kolbego, Prezbitera i Męczennika. Uroczystość odpustowa  w naszej parafii. Jest to zarazem dzień naszej modlitewnej pamięci o poległych w obozach i więzieniach.  Kazania odpustowe wygłosi dobrze nam znany Ks. Karol Piniewski, dyrektor Radia I.

W dniu odpustu Msze św. o godz. 7, 9 i 18. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na różaniec i modlitwy w intencjach dziękczynno-błagalnych do św. Maksymiliana o godz. 15.00. Program modlitewno-muzyczny naszego chóru parafialnego przewidziany jest na godz. 17.00.  Podczas uroczystej Mszy św. odpustowej o godz. 18.00 zaśpiewa  nasza parafianka Urszula Bardłowska, która mieszka i śpiewa w Barcelonie.
W następną niedzielę wykona kilka utworów po Mszy św. o godz. 9.00. 

2. Uroczystość Wniebowzięcia NMP będziemy obchodzili w następną niedzielę 15 sierpnia. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, poświęcenie ziół i kwiatów po każdej Mszy św. Jest to także 101 rocznica Bitwy warszawskiej czyli tzw. Cudu nad Wisłą. W naszych modlitwach pamiętamy o naszej Ojczyźnie. Ofiary do puszek na Archidiecezjalne Radio I będą zbierane przed kościołem w następną niedzielę.

3.   Sprzątanie kościoła w najbliższy piąte 13 sierpnia, przed uroczystością odpustową,  po Mszy św. wieczornej (!). Zapraszamy parafian z ulic: Grota Roweckiego, Skarżyńskiego, Kordiana, Zygmunta Starego oraz członków wspólnot: Przyjaciele Oblubieńca i Żywa Droga Krzyżowa.

4. Za tydzień taca przeznaczona będzie na cele budowlane w naszej parafii, jak w każdą 3 niedzielę miesiąca.  Jest to szansa do złożenia ofiary szczególnie dla tych Parafian, którzy w żaden sposób nie uczestniczą w kosztach, jakie parafia ponosi przy prowadzonych remontach. Pomalowany został już górny kościół i prowadzone są prace na zewnątrz, co łatwo dostrzec. Wiele prac prowadzonych jest za własne środki i nie jest dofinansowana z projektu termomodernizacji. Bóg zapłać za składane ofiary.