VII Niedziela Wielkanocna – WNIEBOWSTĄPIENIE -  16.05.2021

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przypominamy o kończącym się czasie spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. Pozostały jeszcze tylko 2 tygodnie!

2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Rocznica Pierwszej Komunii św. będzie miała miejsce tego dnia na Mszy św. o godz. 11.  Za dwa tygodnie zaś zostanie udzielona Pierwsza Komunia św. dwom grupom  dzieci z naszej parafii: o godz. 9 i 11. Zachęcamy naszych parafian do uczestnictwa we Mszach św. w innych godzinach, umożliwiając w ten sposób rodzinie tych dzieci uczestnictwo w uroczystości. Pamiętajmy w swoich modlitwach o dzieciach pierwszokomunijnych.

3. W niedzielę 23 maja  o godz. 19.30 podczas Mszy Świętej Akademickiej w Archikatedrze Białostockiej rozpocznie się duchowe przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie 2023r. Zapraszamy wszystkich młodych do udziału w tej modlitwie, która przybierze cykliczny wymiar. Każdy 23 dzień miesiąca będzie ogólnopolskim dniem modlitwy za ŚDM w Lizbonie.

4. Z racji trwającej epidemii Piesza Pielgrzymka Kobiet do Świętej Wody w sobotę 22 maja br. nie odbędzie się w formie zorganizowanej. Msza św. dla osób pielgrzymujących indywidualnie tego dnia będzie sprawowana w Sanktuarium o godz. 18.00. Zapraszamy do uczestnictwa.

5. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza wszystkich wiernych na Archidiecezjalne Rekolekcje dla Rodzin. Odbędą się one w dniach 21-23 maja w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku, a poprowadzi ks. Adam Ciereszko. O godzinie 19.30 konferencja i modlitwa za rodziny.

6.    Cieszy nas wszystkich postęp prac naprawczych po pożarze dachu kościoła. Została już położona wełna, folia niepalna oraz stelaż z drewna. Można więc będzie pokrywać dach blachą. Oprócz tego, postępują inne prace: ocieplenie wieży kościoła oraz malowanie stropu górnego kościoła.  Kończą się prace renowacji budynku parafialnego. Została wyremontowana sala oraz kuchnia pod siedzibą Radia I. Serdecznie dziękujemy za zrozumienie i składane ofiary na prowadzenie dalszych prac. 

7.    Zapraszamy do sprzątania kościoła w przyszłą sobotę po Mszy św. porannej wiernych z  ulic: Gedymina, Jagiełły, Zapolskiej, Partyzantów i Goszczyńskiego i wspólnoty: Matki w Modlitwie, Rycerstwo Niepokalanej oraz róża z KŻR pw. Św. Joanny Beretty Molla.