III Niedziela Wielkiego Postu - 07.03.2021

1.  Dziś ofiarami zbieranymi na tacę wspieramy potrzeby naszej archidiecezji. 

2.  Z okazji Dnia Kobiet jutro 8 marca w naszych modlitwach będziemy szczególnie pamiętali o wszystkich paniach.

3.  8 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka przypada w piątek 13 marca. W naszych modlitwach pamiętajmy o osobie i intencjach Ojca św. 4.  Za tydzień w niedzielę, przewidziane jest rozpoczęcie  rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii.  Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w niedzielę w porządku niedzielnym,  w kolejne dni  o godz. 7, 9 i 18. Msze św. będą  też nadawane przez radio I (103,3)  w następną niedzielę o 7  oraz w poniedziałek i wtorek o godz. 18. Msze św. dla dzieci i młodzieży: w niedzielę o 11 oraz w poniedziałek i wtorek o 16.00. 

4. Przystąpienie do Sakramentu Pokuty podczas rekolekcji jest możliwe przed przewidzianymi Mszami, oraz podczas pełnionych przez księży dyżurów w kościele, poniedziałek i wtorek w godzinach: 10-11 oraz po południu: 17-18. Przypominamy, że kaplica adoracji NS pozostaje otwarta codziennie  w godzinach: 7- 21.

5.  Zmarł śp. Michał Gajewski, kierownik budowy naszego kościoła. Dożył 105 lat! Naszą wdzięczną pamięć modlitewną chcemy wyrazić 21 marca podczas Mszy św. o godz. 7.00. Będzie ona transmitowana przez Radio I, aby nasi starsi parafianie, pozostający w domach, a pamietający jego osobę i wkład w dzieło budowy, mogli wspólnie wypraszać mu zbawienie. 

6.  Msza Święta dziękczynna za ocalenie miasta Białegostoku, w 32. rocznicę katastrofy pociągu przewożącego chlor, będzie sprawowana we wtorek, 9 marca 2021 roku, o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Mszy św. będzie przewodniczyć Arcybiskup Tadeusz Wojda. Z powodu trwającej epidemii koronawirusa nie odbędzie się Droga Krzyżowa ul. Poleską, która tradycyjnie tego dnia poprzedzała Mszę św. w Sanktuarium.

7.  Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na dwie serie rekolekcji wielkopostnych, które odbędą się w białostockiej Archikatedrze:

I seria 14-16 marca – prowadzi o. Łukasz Flic OP
II seria 21-23 marca – prowadzi o. Juan Carlos Araya Caramona IMC. W programie przewidziana jest Msza św. o godz. 19.30 oraz konferencja po Mszy św.

Zapraszamy do lektury nowego numeru "Dróg Miłosierdzia". W miesięczniku znajdziemy m.in. informację o mianowaniu naszego Arcybiskupa Tadeusza Wojdy nowym Metropolitą Gdańskim oraz jego słowa wypowiedziane tuż po otrzymaniu nominacji. Polecamy rozmowę z s. Michaelą Rak, założycielką hospicjum w Wilnie. Prosimy o wzięcie czasopisma ze stolika przy drzwiach i życzymy owocnej lektury!