OGŁOSZENIA - IV Niedziela Zwykła - 31.01.2021

W tym tygodniu obchodzimy:

Wtorek - Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte o godz. 7, 9, 18. Poświęcenie gromnic na początku każdej Mszy św. Można je nabyć przy wyjściu z kościoła w cenie 10 zł za parę. Jest to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, w naszych modlitwach polecamy Bogu siostry i braci zakonnych. 2 lutego żegnamy też żłóbek. 

Środa – Wspomnienie św. Błażeja. Obrzęd poświęcenia świec i błogosławieństwo św. Błażeja. 

Pierwszy Czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne 
od godz. 17.00 w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu. Wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Błogosławieństwo chleba, wody i soli.

Pierwszy Piątek miesiąca - Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa 
po Mszy św. o godz. 18.00.  Po nabożeństwie  Droga Krzyżowa prowadzona przez Wspólnotę Żywej Drogi Krzyżowej.

Pierwsza Sobota miesiąca -  zapraszamy na nabożeństwo fatimskie: konferencję 
i różaniec z rozważaniami po Mszy św. porannej. Tego dnia wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników.

Zakończyliśmy już tegoroczną specyficzną kolędę. Sytuacja epidemiczna sprawiła, że księża nie mogli udać się do domów swoich parafian z tradycyjną kolędą. Udało się znaleźć inną formę naszych spotkań, formę modlitewną w kościele. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli modlić się z nami w intencjach naszych Parafian podczas tzw. Mszy św. Kolędowych. Bóg zapłać również za złożone w tym czasie ofiary na termomodernizację, utrzymanie oraz  potrzeby kościoła i księży. 
To wsparcie finansowe oznacza troskę naszych Parafian o wspólne dobro jakim jest kościół parafialny i parafialne dzieła. Ofiary złożone na tacę i na konto dosięgnęły poziomu sprzed pandemii. Wasza troska i otwartość serc jest szczególnie warta podkreślenia w tym czasie pandemii, gdzie mocno zauważalna jest niepewność 
o przyszłość i niestabilność teraźniejszości. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!